خبرها و رویدادها

  • شرکت ایران زیمنس
    راه اندازی وب سایت ایران زیمنس

    وب سایت جدید گروه مخابراتی ایران زیمنس به منظور ارائه سرویس دهی بیشتر و بهتر به مشتریان راه اندازی شد. این نسخه از وب سایت نسخه بتا می باشد.

    جهت دریافت اطلاعات محصولات و خدمات با ما تماس بگیرید

سرویس VoIP

سرویس VoIP


سرویس VOIP عبارت است از انتقال صدا بروی بستر شبکه. این سرویس سیستم انتقال صدا را که به صورت آنالوگ در تلفنهای معمولی انجام میپذیرد را تبدیل به سیستم دیجیتال کرده و آن را بروی بستر شبکه انتقال میدهد.در حال حاضر به علت سهولت استفاده بیشتر و گسترش روز افرون بسترهای شبکه این راهکار به سرعت در حال گسترش میباشد و در آینده ای بسیار نزدیک بطور کل جایگزین سیستمهای قدیمی آنالوگ خواهد شد .

چرا سیستم Voip

در حال حاضر گسترش بستر شبکه تبدیل به جزئی لاینفک از تکنولوژی و نیازهای هر جامعه و سازمان و شرکت و .... گردیده و بستر ارتباطی از داخل هر مجموعه کوچک و بزرگ گرفته تا ارتباطات بین شهری و جهانی فراهم است. با توجه به اینکه بروی همین بستر امکان برقراری سیستم Voip میسر است دیگر نیازی به برقراری سیستمهای قدیمی و سیم کشی به موازات بستر شبکه وجود ندارد و باعث کاهش هزینه و مشکلات میگردد .

فناوری VoIP کاربردهای بسیاری در سیستمهای مخابراتی امروزه دارد. از VoIP برای انتقال خوط تلفن ، برقراری ارتباطات تلفن بین شهری و کشوری بدون هزینه تلفن مخابرات توسط اینترنت و اینترانت ، اتصال دفاتر به سیستم تلفنی یکدیگر ، ایجاد مرکز نوین پشتیبانی مشترکین ، مکالمه رایگان ، مکالمه تصویری و امکان استفاده از قابلیت ها بیشتر تلفنی استفاده می شود. فناوری VoIP در این موارد باعث کاهش هزینه ، افزایش امکانات و بهبود قابلیت اطیمنان میشود .

انتقال خطوط تلفن شهری: از مهترین امکاناتی که این سیستم فراهم میکند امکان ارائه خطوط تلفن شهری به مراکز فاقد این خطوط مانند معادن ، سدها ، کارگاه ها ، کارخانه ها و سایت های خارج از شهر و حتی ایجاد ارتباط رایگان صوتی تصویری بین دفاتر و شعب یک مجموعه می باشد. جهت مشاهده نحوه انتقال خطوط تلفن شهری به لینک صفحه انتقال خطوط تلفن مراجعه نمایید .

با استفاده از مرکز تلفن تحت شبکه یا سانترال IP base امکان ارائه خدمات بیشتر سیستم های Voip وجود دارد:

مراکز تلفن تحت شبکه یا سانترال IP base

سانترال های تلفنی تحت شبکه نسل جدید مراکز تلفن میباشد که به سرعت در حال گسترش و جایگیزینی سیستم های قدیمی و آنالوگ مراکز تلفنی می باشد.

سانترال های نسل جدید بروی بستر شبکه کار میکنند و با توجه به اینکه در حال حاضر تمامی شرکت ها، سازمان ها، موسسات و مجموعه های بزرگ مجهز به سیستم شبکه میباشد براحتی در هر مجموعه ای قابل اجرا میباشد. امکانات بسیاری که این سیستم نوین در اختیار کاربران قرار میدهد باعث افزایش روزافزون آن گشته است.

این سیستم نسبت به مراکز قدیمی دارای مزایای بسیاری می باشد که شامل:

• عدم محدودیت جغرافیایی: تمامی دفاتر و شعب و مراکز مرتبط به مجموعه در هر جای دنیا قابل اتصال به این مجموعه می باشد. همگی بصورت یک داخلی در سیستم تعریف شده و به راحتی با هم در تماس خواهند بود.

• ارتباط رایگان: با توجه اتصال تمامی مراکز بدون محدودیت جغرافیایی، ارتباط بین شعب بی نیاز از سیستم مخابراتی انجام می گیرد و لذا مکالمات بین دفاتر رایگان انجام می شود.

• عدم نیاز یه سیم کشی تلفن: نظر به اینکه این سیستم بروی بستر شبکه انجام می گیرد نیازی به سیم کشی جداگانه برای تلفن وجود ندارد و بروی بستر ارتباطی شبکه ایجاد شده قابل اجرا است.

• گسترش آسان: اضافه نمودن خطوط داخلی و شهری با سادگی میسر است و مانند سیستم های آنالوگ قدیمی نیاز به تعویض دستگاه و سیم کشی جداگانه وجود ندارد.

• حفظ شماره: با جابجایی در هر مجموعه میتوانید داخلی خود را نیز با خود منتقل کنید و نیاز به تعاریف پیچیده و تغییر شماره نیست.

• امکانات بیشتر: نسل جدید سیستم تلفن دارای توانمندی ها و قابلیت هایی هستند که در سیستم های قدیمی قابل اجرا نیست. این امکانات را برای هر سانترال میتوانید با کلیک بروی سیستم مورد نظر در آیتم های روبرو روبرو مشاهده نمایید.

• امکانات فراوان بصورت یک پارچه: در سیستمهای قدیمی برای اضافه نمودن هر امکان جدید ( در صورتی که قابل اجرا باشد ) نیاز به خرید یک کارت اضافه یا اضافه نمودن یک سرور و ترکیب این دو با هم است که هزینه های بسیاری را بر دوش خریدار می گذارد در صورتی که در نسل جدید سیستم تلفن تمامی امکانات بصورت یک پارچه در اختیار مشتری قرار میگیرد که هر مجموعه با توجه به نیاز خود میتواند از همگی و یا چندین مورد دلخواه بهره گیرد.

• مدیریت ساده: مدیریت این سیستم بر خلاف سیستم های قدیمی بسیار ساده میباشد و تمامی امکانات و تعاریف براحتی در دسترس کاربر است.

• کنفرانس گسترده: بر خلاف سیستم قدیمی که بروی گوشی مکالمه سه نفره انجام میشود در اینجا با تعریف اتاق کنفرانس شکل میگیرد و تعداد افراد بیشتری بدون نیاز به خطوط شهری بین تمامی نقاط شما در یک مجموعه یا مراکز گسترده با هم به گفتگو بپردازند.

• استفاده از تلفن های نرم افزاری: شما می توانید براحتی بدون نیاز به خرید گوشی تلفن و یا برای راحتی کار با صفحه کلید و هدفون از تلفن نرم افزاری قابل نصب بروی تمامی کامپیوتر ها استفاده نمایید.

• منشی تلفنی چند لایه: با استفاده از سانترال نسل جدید شما میتوانید منشی را برای سطوح مختلف تعریف کنید و حتی تمامی مراکز گسترده شما را تحت پوشش این سیستم درآورد و قابلیت پاسخ گویی 24 ساعته بدون نیاز به اپراتور و ارسال فکس در مواردی که اطلاعات ثابتی باید به تماس گیرنده داده شود.

• امکان اتصال موبایل: با نصب نرم افرار بری گوشی های موبایل میتوان موبایل ها به را عنوان یک داخلی برای این مراکز تعریف کرد و از کلیه امکانات سیستم در هر جای دنیا بصورت رایگان استفاده کرد (برقرای تماس صوتی و تصویری ، امکان استفاده از خطوط شهری و ...) و حتی در صورت عدم حضور شما در محل شرکت تماس ها بدون هزینه به موبایل شما انتقال پیدا کند.

• شماره گیری سریع: در این سیستم امکان تعریف شماره های افراد مانند شماره منزل یا تلفن همراه با شماره های سه رقمی میباشد که دیگر نیازی به گرفتن شماره های طولانی و به خاطر سپردن آن ها نیست.

• صندوق پستی: صندوق صوتی دیگر امکان این سیستم است که در صورت عدم حضور شما تماس گیرنده میتواند پیام خود را بگذارد.

• شماره گیری با نام اشخاص: شما میتوانید به جای به خاطر سپردن شماره با استفاده از حروف روی صفحه کلید تلغن نام شخص را وارد کرده و تماس برقرار نمایید.

• علاوه بر بستن 0 و 00 شما میتوانید شماره هایی یه که نباید توسط افراد شماره گیری شود را در سیستم تعریف کنید.

• امکان ضبط و شنود مکالمات و آرشیو مکالمات

• سرور فکس (Fax سرور) قابلیت اتصال سانترال به فکس سرور جهت ارسال و دریافت فکس و رویت آن ها بر روی ایمیل هر کاربر.

• پست صوتی (Voice Mail) هر داخلی دارای پست صوتی اختصاصی می باشد. سیستم می تواند برای تمام داخلی ها به عنوان یک دستگاه پیام گیر مستقل و قابل مدیریت عمل نماید. کاربر می تواند از هر محل دلخواه از طريق ايميل، ارتباط وب، یا تماس تلفنی از بیرون و با در اختيار داشتن رمز و مجوز مربوطه نسبت به شنیدن پیغام های گذاشته شده و مدیریت صندوق صوتی خود اقدام نماید.

• لیست مکالمات: تمامی مکالمات با زمان و تاریخ و مدت مکالمه در سیستم فهرست می شود و شما بدون نیاز به رقتن به مخابرات لیست تمامی ارتباطات را خواهید داشت

• امکان برقراری مکالمه تصویری: با استفاده از تلفن تصویری و یا Webcam میتوانید مکالمه تصویری انجام دهید.

• انتقال تماس به خط شهری: به دلیل طراحی یکپارچه سیستم، می توان مکالمات را از هر پورت به پورت دیگر متصل کرد. برای نمونه، چنانچه یک تماس گیرنده از بیرون با اپراتور تماس بگیرد و بخواهد با شخصی در سازمان صحبت کند، اپراتور می تواند حتی اگر شخص مورد نظر در ساختمان نباشد تماس را به شماره موبایل یا منزل وی متصل نماید، بدون این که از نظر تماس گیرنده بیرونی تفاوتی در فرآیند برقراری اتصال احساس شود.

• پاسخ گویی غیر همزمان (Q & A): با استفاده از این امکان که «پرسش و پاسخ» نیز نامیده می شود، کارشناس یا مسئولین یک سازمان می توانند سؤالات و درخواست های ارباب رجوع را در زمانی که برایشان مناسب است شنیده و پاسخ دهند. نحوه عملکرد بدین شکل است که روی ﺻﻨﺪوق ﺻﻮتی ﻣﺴﺌﻮل ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ می ﮔﺬارد و ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻳﻚ ﺷﻤﺎره ﭘﻴﮕﻴﺮی را ﺑﻪ وی اﻋﻼم می ﻛﻨﺪ. ﺳﭙﺲ ﻣﺴﺌﻮل ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ ﭘﺲ ازﺷﻨﻴﺪن ﭘﻴﺎم، ﭘﺎﺳﺦ آﻧﺮا در ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺛﺒﺖ می ﻛﻨﺪ (ﺑﻪ ﻋﺒﺎرت دﻳﮕﺮ ﺑﺮای ﺗﻤﺎس ﮔﻴﺮﻧﺪه ﭘﻴﻐﺎم می ﮔﺬارد). ﺗﻤﺎس ﮔﻴﺮﻧﺪه در ﺗﻤﺎس ﺑﻌﺪی ﺧﻮد ﺑﺎ وارد ﻛﺮدن ﻛﺪ ﭘﻴﮕﻴﺮی می ﺗﻮاﻧﺪ ﭘﺎﺳﺦ ﺧﻮد را ﺑﺸﻨﻮد.

• Call park , Call Transfer, DND, Black list, Hold و بسیاری امکانات دیگر از قابلیت های دیگر سیستم های نوین تلفنی است که در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﭘﻴﺎﻣﻚ (SMS Server) :
اﺳﺘﻔﺎده از اﻳﻦ ﺳﻴﺴﺘﻢ، ﭘﻴﺎﻣﻚ سرویس های ﻣﺘﻨﻮعی را ﺑﻪ ﻛﺎرﺑﺮان اراﺋﻪ می دﻫﺪ، برخی از اﻳﻦ سرویس ها ﻋﺒﺎرﺗﻨﺪ از: تبادل پیامک بین خط موبایل و داخلی های سیستم - ارسال پیامک از طریق اینترفیس وب دستگاه - ارسال پیامک گروهی - ارسال پیامک اتوماتیک بر اساس یک event - دریافت پیامک و ثبت در صندوق پیامک کاربران

ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ اﻣﻜﺎن ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻧﺮم اﻓﺰارﻫﺎی ﺗﺒﺪیلی ﺟﻬﺖ اﺗﺼﺎل ﺑﻪ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪﻫﺎی راﻳﺎﻧﻪ ای ﺳﺎزﻣﺎن ﺟﻬﺖ اﻋﻼم ﻣﻮﺟﻮدی ﺣﺴﺎب اﻋﻼم ﻧﺘﻴﺠﻪ ﭘﺮوﻧﺪه ﻧﻈﺮ سنجی و ... وﺟﻮد دارد.

اجزاء مرکز تلفن VoIP :

مرکز تلفن سنتی معمولا از سانترال تلفن آنالوگ، کابلهای تلفن و گوشی های آنالوگ تشکیل میشود. در مقابل، مرکز تلفن VoIP دارای اجزاء زیر است :

شبکه محلی (LAN) : شبکه محلی تمام اجزاء مرکز تلفن VoIP را به هم متصل میکند.

سرور VoIP : هر سیستم VoIP نیازمند سروری است که تماس های تلفنی را ایجاد کند و سپس آن را کنترل می نماید. این سرور گاهی مدیر تماس (call manager) و گاهی سرور کاربرد (application server) نیز نامیده میشود. در هر صورت کارکرد سرور VoIP در شبکه دریافت درخواست های تلفنی از یک کاربر و فروارد کردن آن به کاربر دیگر است. البته ممکن است بر اساس تنظیمات انجام شده این سرور پیام های دریافت شده را به نحوی تغییر دهد و یا خود پیامی جدید ایجاد کند.

این سرور معمولا IP PBX خوانده میشود. در واقع یک سانترال است که به صورت IP کار میکند. سرور VoIP از نظر اندازه معمولا بسیار کوچکتر از سانترال های آنالوگ است. مثلا یک شرکت با 500 داخلی میتواند سروری کوچکی داشته باشد که در رک (Rack ) نصب میشود.

گیت وی VoIP : گیت وی VoIP و یا (VoIP Gateway) گاهی گیت وی مدیا (Media Gateway) نیز نامیده میشود دستگاهی است که خطوط تلفن معمولی (آنالوگ) را با شبکه دیتا (مثلا اینترنت) متصل میکند.در یک سیستم ویپ گیت وی اهمیت فراوانی دارد. بدون گیت وی VoIP نمیتوان سیستم تلفنی بر اساس IP را به سیستم تلفن سنتی متصل کرد. به عبارت دیگر سیستم VoIP پیاده سازی شده به صورت جزیره ای از دنیای خارج جدا میشود. با توجه به اینکه کاربران VoIP به هر حال نیازمند تماس با کاربران تلفن آنالوگ و یا موبایل هستند، وجود نوعی گیت وی حتما مورد نیاز است.

این تجهیزات بر اساس تعداد خطوط تلفن، نوع خطوط تلفن (FXS و یا FXO)، و آنالوگ و دیجیتال بودن دسته بندی مشوند.

تلفن VoIP : تلفن های VoIP و یا (VoIP Phone) تلفنی است که قابلیت اتصال به شبکه کامپیوتری دارد و حداقل یک نوع پروتکل کنترل تماس تلفنی (مثلا پروتکل SIP و یا H.323) را پشتیبانی میکند. این تلفن ها گاهی تلفن آی پی (IP Phone) و تلفن شبکه نیز میگویند. تلفن های VoIP از نظر قابلیت و کارایی بسیار متفاوت هستند. ساده ترین نوع این تلفن ها حتی نمایشگر ال سی دی نیز ندارد و به عنوان مثال برای هتل ها استفاده میشود. انواع گران قیمت تر حتی میتوانند مکالمات تصویری با کیفیت بالا (HD) نیز برقرار کنند. اما به هر صورت به تمامی تلفن هایی که VoIP را پشتیبانی کنند و به شبکه متصل شوند تلفن VoIP یا تلفن IP میگویند.

تلفن های VoIP نقش زیادی در کارایی، کیفیت و امکانات یک سیستم تلفنی VoIP دارند.تلفن هایی که میتوانند برای دسترسی به سیستم VoIP مورد استفاده قرار گیرند عبارتند از:

تلفن های سخت افزاری VoIP : رایج ترین نوع ترمینال های کاربران تلفن های VoIP می باشند که باید با کابل شبکه به سیستم تلفنی متصل شوند .

تلفن های نرم افزاری VoIP : نرم افزاری هستند که بر روی کامپیوتر نصب شده و دقیقا مانند تلفن سخت افزاری به سیستم VoIP دسترسی دارند .

تلفن های ویپ USB : این تلفن ها به تنهایی قابل استفاده نیستند و باید حتما با یک کابل USB به کامپیوتری وصل شوند که دارای اتصال شبکه است .

تلفن های بیسیم VoIP : این محصولات هم به صورت WiFi و هم به صورت DECT عرضه میشوند و به کاربران امکان تحرک هنگام تماس تلفنی میدهند .  جهت مشاهده اطلاعات سیستم ویپ بیسیم Wireless VoIP به لینک صفحه ویپ بیسیم Wireless VoIP مراجعه نمایید .

در صورتی که نیاز به اتصال تلفنهای آنالوگ معمولی به شبکه VoIP باشد، می توان از یک آداپتور تلفن آنالوگ (ATA) استفاده کرد .

جهت مشاهده مشخصات دستگاه ها اینجا کلیک نمایید و یا به قسمت محصولات مراجعه فرمایید


از مهترین امکاناتی که این سیستم فراهم میکند امکان ارائه خطوط تلفن شهری به مراکز فاقد این خطوط مانند معادن ، سدها ، کارگاه ها ، کارخانه ها و سایت های خارج از شهر و حتی ایجاد ارتباط رایگان صوتی تصویری بین دفاتر و شعب یک مجموعه می باشد. جهت مشاهده نحوه انتقال خطوط تلفن شهری به لینک صفحه انتقال خطوط تلفن مراجعه نمایید .

جهت مشاهده اطلاعات سیستم ویپ بیسیم Wireless VoIP به لینک صفحه ویپ بیسیم Wireless VoIP مراجعه نمایید .

تقویت آنتن موبایل

دستگاه تقویت کننده موبایل جهت تقویت و ایجاد پوشش سیگنال تلفن همراه در اماکن و مناطق فاقد انتندهی مورد استفاده قرار است.

جمر (مسدود کننده امواج)

دستگاه مسدود کننده امواج رادیویی جهت کور کردن انتن دهی موبایل و مختل کردن بلوتوث استفاده میشود.

آنتن ها و تجهیزات جانبی

فروش انواع آنتن و تجهیزات جانبی مرتبط با تلفن همراه و مخابرات سیار.