خبرها و رویدادها

  • شرکت ایران زیمنس
    راه اندازی وب سایت ایران زیمنس

    وب سایت جدید گروه مخابراتی ایران زیمنس به منظور ارائه سرویس دهی بیشتر و بهتر به مشتریان راه اندازی شد. این نسخه از وب سایت نسخه بتا می باشد.

    جهت دریافت اطلاعات محصولات و خدمات با ما تماس بگیرید

ویپ بیسیم Wireless VoIP

ویپ بیسیم Wireless VoIP


امروزه اکثرشرکتها وکارخانجات وجاهای بزرگ به راه اندازی سیستم هاو شبکه های وایرلس رو آورده اند, سیستمهای VOIP نیز از این قائده مستثنی نبوده اند.سیستم های VOIP به صورت وایرلس را به دوطریق WiFi و DECT میتوان پیاده سازی نمود.سیستمهای Dect گوشیهای مخصوص به خودرادارند ودر رنج فرکانسی خاص خود کار میکنند.ولی سیستم های WiFi منوط به راه اندازی Access Point میباشند که برای این راه حل نیز می توان از گوشی های تلفن همراه دارای سیستم پشتیبانی از اینترنت وایرلس و یا تلفن های وایرلس که هم به شکل همراه و هم به شکل رومیزی قابل استفاده است.

ارتباط از طریق تکنولوژی DECT :

DECT - Digital Enhance Cordless Telecommunications به معنی افزایش ارتباطات بدون سیم بصورت دیجیتال است که یک استاندارد ETSI ( استاندارد ارتباطات اروپا ) برای تلفن های دیجیتال قابل حمل ( تلفن های بیسیم خانگی ) است.

فناوری DECT چگونه کار میکند؟
یک سیستم DECT شامل یک یا چند گوشی DECT و تعدادی ایستگاه پایه میباشد. ایستگاه های پایه (Base Stations) از طرفی با کابل شبکه به مرکز تلفن متصل میشوند و از طرف دیگر با فناوری بیسیم با گوشی های DECT ارتباط دارند. به این ترتیب گوشی های دکت میتوانند با مرکز تلفن ارتباط برقرار کنند.
مرکز تلفن هم میتواند به صورت مرکز تلفن VoIP باشد و هم مرکز تلفن آنالوگ. اما برای استفاده از امکانات تلفنی بیشتر عموما استفاده از مرکز تلفن VoIP پیشنهاد میشود.

راه حل بیسیم KIRK گسترش استاندارد های تکنولوژی DECT است که دسترسی به پروفایل اصلی و انتخاب و اختصاص کانال های پویا و قابل اطمینان را فراهم می آورد و با توجه به طبیعتی ماژولار این طرح ها، مشتریان، تعداد کاربران و کانال های صدا را به راحتی می توانند افزایش دهند . سیستم KIRK با استفاده از فناوری DECT و توسط تجهیزاتی چون KIRK Server و KIRK Base Station و KIRK Repeater به همراه تلفن برای هر کاربر راه اندازی می شود.

KIRK Server
تمامی تنظیمات اولیه و مدیریت کاربران در این دستگاه صورت می گیرد برای نمونه تمامی کاربران در این سرور رجیستر می شوند. بر اساس تعداد کاربران و تعداد تماس همزمان می توانید سرور مورد نظر را همراه با Base Station و Repeater مورد نیاز داشته باشید.

Base Stations
ایستگاههای پایه ترافیک کانال ها را در هوا کنترل می کنند و همچنین یک لینک ارتباطی بین تلفن های KIRK با سرور KIRK می باشند که قابلیت پوشش سیگنالهای رادیویی و انتقال تماس های همزمان و از همه مهمتر افزایش تماس های همزمان را دارا می باشند.

ارتباط بین سرور با ایستگاه پایه توسط یک کابل زوج سیم معمولی صورت می گیرد و تنها یک جفت برای هر ایستگاه مورد نیاز است. ضمناً حداکثر طول کابل باید 2 متر باشد. هر ایستگاه پایه پوشش سیگنال رادیویی در شعاع 50 تا 600 متر را فراهم می کند. این ایستگاه ها باید در ارتفاع 180 تا 240 سانتی متری از یکدیگر قرار داشته باشند تا اشخاصی که در آن محدوده در حال حرکت اند دچار تداخل سیگنال رادیویی نگردند.

مشخصات و مزایای ایستگاه پایه Base Stations
4 کانال ترافیکی همزمان ( 32kbit/s ). تنوع آنتن. هماهنگی ( سنکرون شدن ) فریم ها از طریق سرور KIRK .
نصب و راه اندازی آسان.
بدون نیاز به منبع تغذیه خارجی (از سمت سرور تامین می گردد).


Base Stations IP
این ایستگاهها ترافیک کانال ها را در هوا کنترل می کنند و همچنین یک لینک ارتباطی بین تلفن های KIRK با سرو6000 KIRK می باشند که قابلیت پوشش سیگنالهای رادیویی و انتقال تماس های همزمان و از همه مهمتر افزایش تماس های همزمان را دارا می باشند.

ارتباط بین سرور با ایستگاه پایه توسط کابل شبکه POE  CAT5 یا بهترصورت می گیرد. هر ایستگاه پایه پوشش سیگنال رادیویی در شعاع 50 تا 600 متر را فراهم می کند. این ایستگاه ها باید در ارتفاع 180 تا 240 سانتی متری از یکدیگر قرار داشته باشند تا اشخاصی که در آن محدوده در حال حرکت اند دچار تداخل سیگنال رادیویی نگردند.


مشخصات و مزایای ایستگاه پایه Base Stations IP
12 کانال ترافیکی همزمان ( 32kbit/s ). تنوع آنتن. هماهنگی ( سنکرون شدن ) فریم ها از طریق سرور KIRK 6000 .
نصب و راه اندازی آسان.
بدون نیاز به منبع تغذیه خارجی. (از طریق POE تامین می گردد).


Repeaters
رپیتر وسیله ای برای گسترش سطح پوشش سیگنال در سرور های KIRK است. رپیتر هیچ تاثیری بر روی افزایش تعداد کانال های ترافیکی ندارد بلکه تنها انتشار فیزیکی ترافیک کانال ها را که توسط ایستگاه پایه بنا شده را افزایش می دهد. رپیترها اصولاً در محیطهایی با ترافیک محدود بکار می روند.
رپیترها ها با دو یا چهار کانال صدا موجود می باشند و بصورت بیسیم به سرور متصل می گردند. رپیترها می توانند با یک آنتن جهتدار تجهیز شوند تا بتوانیم بدون سیم کشی سیگنال رادیویی را به سطح خارجی ( remote ) انتقال دهیم.

رپیتر ها در دو مدل دیواری و سقفی موجود می باشند. و همچنین می توانند Full Slot باشند، یعنی چهار کانال صدا را بصورت همزمان تحت پوشش قرار دهند. لازم به ذکر است که کانال های رپیتر از کانال های ایستگاه پایه اجاره می شود و هیچ کانال دیگری اضافه نمی گردد.

نصب KIRK Wireless Server :
قبل از نصب، بررسی محیط و تعیین دقیق مکان KWS های اصلی و ثانویه ، تعداد گوشی ها و تعداد تماس همزمان، همچنین محدوده پوششی مورد نیاز، ضروری است.

اولین مرحله، بررسی سطح پوشش RF مکان مورد نظر می باشد. سطح پوشش KWS600v3 و رپیتر ها در محیط داخلی 50 متر، در محیط باز 30 متر در تمامی جهات است. می توان در ساختمان ها برای افزایش محدوده فرکانسی، ریپیتر و سرور ها را در گوشه های متضاد هر طبقه قرار داد.

با افزودن واحدهای رادیویی می توان سطح همپوشانی را برای مناطقی که در ساعاتی از روز ترافیک زیادی را تحمل می کنند، افزایش داد.

قدرت فرکانسی سمت روبروی KWS ها و رپیتر ها تقریبا دو برابر پشت آنها است.

جهت برقراری Handover نیاز به زنجیره های همگامی می باشد. همگام سازی معمولا زمانی رخ می دهند که خرابی سیگنال بیشتر از 25 دسیبل باشد. برای اندازه گیری این مقدار می توان از گوشی مخصوص بررسی سایت استفاده کرد.

همواره توصیه می گردد که از همگام سازی افزونه نیز در سیستم استفاده شود، به گونه ای که اگر در همگام سازی با واحد رادیویی اولی دچار مشکل شد، قادر باشد تا از واحددیگر استفاده کند. نکته : از آنجا که رپیتر ها تنها روی یک ایستگاه رادیویی همگام می شوند، نمی توانیم مسیر های جایگزین برای آن ریپیتر در نظر بگیریم.

همانطور که مشاهده نمودید، این سیستم ها راه حل مناسبی برای ارتباطات بیسیم سرویس VoIP می باشد.

تقویت آنتن موبایل

دستگاه تقویت کننده موبایل جهت تقویت و ایجاد پوشش سیگنال تلفن همراه در اماکن و مناطق فاقد انتندهی مورد استفاده قرار است.

جمر (مسدود کننده امواج)

دستگاه مسدود کننده امواج رادیویی جهت کور کردن انتن دهی موبایل و مختل کردن بلوتوث استفاده میشود.

آنتن ها و تجهیزات جانبی

فروش انواع آنتن و تجهیزات جانبی مرتبط با تلفن همراه و مخابرات سیار.