خبرها و رویدادها

  • شرکت ایران زیمنس
    راه اندازی وب سایت ایران زیمنس

    وب سایت جدید گروه مخابراتی ایران زیمنس به منظور ارائه سرویس دهی بیشتر و بهتر به مشتریان راه اندازی شد. این نسخه از وب سایت نسخه بتا می باشد.

    جهت دریافت اطلاعات محصولات و خدمات با ما تماس بگیرید

خدمات پس از فروش و گارانتی

خدمات پس از فروش و گارانتی


شرکت ایران زیمنس بمنظور ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، اقدام به ایجاد واحد Customer care نموده است. با توجه به نقش انکارناپذیر رضایت مشتری در کلیه بازارهای جهانی، این واحد در کلیه شرکت های معتبر دنیا جهت رفع نیازهای مشتریان و برقراری ارتباط و هماهنگی آن ها با شرکت وجود دارد. در واقع این واحد به عنوان نماینده مشتریان عمل کرده و بر کلیه مراحل فرآیند ارائه خدمات نظارت دارد.

از همان لحظه ابتدایی بوجود آمدن مشکل احتمالی، فعالیت بخش حامی مشتریان آغاز می شود و تا کسب رضایت کامل مشتری ادامه دارد تا در صورت بروز هرگونه مشکل در روند ارائه خدمات، وارد عمل شده و موانع موجود برای تحقق این امر را از میان بردارد. این واحد ملزم به پیگیری هرگونه شکایت و انتقاد بوده، اگر در هر مرحله از روابط میان مشترک و شرکت خللی ایجاد شود، این بخش با توجه به حقوق قانونی مشتریان و در چارچوب قراردادهای خود اقدام نموده و بررسی های لازم را در این زمینه انجام می دهد تا تمامی مشتریان بتوانند کیفیت بالای خدمات ایران زیمنس را تجربه کنند.

همچنین واحد پشتیبانی ، تجهیزات نصب شده را از طریق شبکه GSM به صورت مداوم مانیتورینگ و تحت کنترل دارد تا در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی اقدامات لازم را جهت رفع عیب انجام داده و در صورت نياز، نماينده مربوطه به این واحد را به محل پروژه اعزام نمايد.

OMS یک سیستم مدیریت مبتنی بر وب می باشد که کنترل و نظارت بر تکرار کننده ها و دیگر تجهیزات ارتباطات سیار را از راه دور انجام می دهد. OMS می تواند عملیات چند کاربر از طریق LAN / WAN از مناطق مختلف بصورت همزمان پشتیبانی کند. کلیه پرسنل مجاز برای نظارت و کنترل در واحد مانیتورینگ قادر به اتصال به سرور OMS می باشند.

ویژگی های سیستم سخت افزاری کنترل و مانیتورینگ شبکه (RMU) :


● نظارت و گزارش از وضعیت شبکه کلیه اپراتور های تـحت پوشش در محدوده.
● قابلیت ضبط و انتقال پارمترهای مشخص شده.
● باتری داخلی در صورت قطع برق تا 30دقیقه و اطلاع رسانی به سرور شبکه.
● گزارش خودکار پارامتر های مشخص شده ، مانیتورینگ برق و دیگر تجهیزات.
● دستگاه های دیگر نیز می توانند توسط این RMU کنترل شوند.
کنترل و نظارت بر: Power System-Fan-Transmission-Security-MCPA-Repeater System

تماس با واحد پشتیبانی و خدمات پس از فروش :

لازم به ذکر است علاوه بر تماس از طریق ارتباط آنلاین با اپراتور شرکت می توانید با مرکز تماس این شرکت از راه های ذیل تماس حاصل فرمایید .

• تماس تلفنی و یا ارسال فکس به مرکز تماس ایران زیمنس به شماره تلفن 22755422-021 (مرکز تماس ایران زیمنس)
• ارسال پست الکترونیکی به واحد پشتیبانی با اعلام شماره فاکتور و یا قرارداد .

مجری خدمات نگهداری و نوسازی طرح های اپراتورهای تلفن همراه : MCI - IranCell - Rightel (TaminTelecom) - NokiaSeiemens - Taliya - MTCE - MobinNet

چنانچه مایل هستید خدمات پشتیبانی فقط از طریق مراجعه حضوری کارشناسان پشتیبانی انجام شود، می توانید از طریق تماس با واحد پشتیبانی و خدمات پس از فروش درخواست خود را اعلام نمایید. بخش پشتیبانی به محض دریافت تقاضای مشتریان بلافاصله برای برطرف کردن مشکل به محل مراجعه خواهند کرد. چنانچه مشکل ایجاد شده به دلیل نقص در خدمات شرکت ایران زیمنس باشد، هزینه ی برطرف ساختن این مشکل بر عهده شرکت ایران زیمنس و در غیر این صورت هزینه ی ارایه خدمات تکمیلی مطابق تعرفه های شرکت ایران زیمنس بر عهده مشتری خواهد بود.

تقویت آنتن موبایل

دستگاه تقویت کننده موبایل جهت تقویت و ایجاد پوشش سیگنال تلفن همراه در اماکن و مناطق فاقد انتندهی مورد استفاده قرار است.

جمر (مسدود کننده امواج)

دستگاه مسدود کننده امواج رادیویی جهت کور کردن انتن دهی موبایل و مختل کردن بلوتوث استفاده میشود.

آنتن ها و تجهیزات جانبی

فروش انواع آنتن و تجهیزات جانبی مرتبط با تلفن همراه و مخابرات سیار.