خبرها و رویدادها

  • شرکت ایران زیمنس
    راه اندازی وب سایت ایران زیمنس

    وب سایت جدید گروه مخابراتی ایران زیمنس به منظور ارائه سرویس دهی بیشتر و بهتر به مشتریان راه اندازی شد. این نسخه از وب سایت نسخه بتا می باشد.

    جهت دریافت اطلاعات محصولات و خدمات با ما تماس بگیرید

تقویت آنتن موبایل

تقویت آنتن موبایل


این شرکت از آغاز فعالیت های خود در عرصه ارائه خدمات مخابراتی ، تلاش خود را بر پایه حفظ و افزایش کیفیت خدمات خود قرار داده است. یکی از خدمات این گروه فروش و نصب سیستم های تقویت آنتن موبایل است که مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. این دستگاه ها در انواع و توان های مختلف جهت استفاده بصورت indoor در ساختمان ها و محیط های بسته و outdoor جهت کارگاه ها ، کارخانجات خارج از شهر ، معادن ، سدها و ... طراحی شده است .

تقویت کننده موبایل یا همان دستگاه تقویت کننده های سیگنال GSM (ریپیتر) با توان بالا و تلفات پایین ، سیگنالهای چند کاناله سیستم های سلولی GSM را تقویت و تکرار می کند. به وسیله توان در رنج 200mw تا 20000mw ، کارایی تلفن موبایل به ویژه درون ساختمانها ، از طریق بر طرف کردن مشکلاتی مثل دریافت ناپایدار ، کیفیت صدای غیر واضح ، مشکلات برقراری ارتباط و حتی قطع تماس بهبود می یابد.

با توجه به نوع مشكل و فرکانس های منطقه ای كه بايد پوشش داده شود نوع راهكار و دستگاه های مورد استفاده متفاوت خواهد بود. اين شرکت بيش از صدها پروژه با استفاده از راهكارهاي انحصاری زیمنس در طی سال های گذشته با موفقيت انجام داده است.

جهت مشاهده راه کارهای این سیستم یکی از گزینه های : تقویت کننده موبایل خانگی - تقویت کننده موبایل ساختمان ها - تقویت کننده موبایل ساختمان های بزرگ - تقویت کننده موبایل آسانسور - تقویت کننده موبایل زیر زمین و پارکینگ ها - تقویت کننده موبایل تونل و مترو - تقویت کننده موبایل محیط های باز و نقاط دور افتاده مانند معادن ، سد ها ، سایت های نفت و گاز ، کارگاه ها و کارخانه ها و روستاهای فاقد آنتن دهی - تقویت کننده موبایل ساحلی - تقویت کننده موبایل در وسایل نقلیه را انتخاب نمایید.

مشکلات آنتن دهی تلفن همراه به دو گروه کلی تقسیم می شوند :

1. مشکلات در محیط بسته

وجود نقاط کور آنتن دهی موضوعی است که به کلی قابل برطرف شدن میباشد . نقاط کور آنتن دهی در محیط بسته داخلی معمولا در طبقات زیر زمین ساختمان ها و یا به دلیل ساخت و ساز های اطراف و حتی نوع سازه ساختمان و یا در طبقات بالا برج ها و به دلیل ارتباط با چند ایستگاه بوجود می آید . همچنین بعضی مواقع در این نقاط بعد از تماس موفق ، ارتباط بلافاصله قطع می گردد و یا ممکن است ارتباط با کیفیت پایین صورت گیرد که با نصب تجهیزات تکرار کننده یا همان تقویت کننده در آن محل این مشکلات به کلی رفع می شود. جهت رفع این مشکلات استفاده از تقویت کننده های موبایل - میکرو BTS (استفاده از میکرو BTS زیر نظر اپراتورها انجام می شود) و یا ترکیب این دو پیشنهاد می گردد .

2. مشکلات در محیط باز

مهمترين مشكل در گيرندگي موبايل در محيط هاي باز ضعف سيگنال مي باشد. در اين حالت علاقمندي مشتري به افزايش محدوده پوشش موبايل مي باشد. که مشتریان و حتی اپراتورهای موبایل ترجيح مي دهند در این مناطق به جاي نصب BTS جديد که پرهزینه می باشد از تقويت كننده موبايل استفاده كنند. مشكل ديگر این محیط ها ترافيك بالا در مكالمات است كه اپراتورها علاقمند به انتقال ترافيك به ایستگاه های با ترافيك بالا مي باشند.

ایران زیمنس با استفاده از تکرارکننده های تلفن همراه دسترسی همگان را در نقاط کور به سرویس های موبایل و GSM فراهم نموده است.
خانواده تکرارکننده های تلفن همراه زیمنس شامل 8 نوع محصول از 0.5 تا 40 وات می باشند :

Channel selective Repeater, Adjustable Band selective Repeater, CS&ABS Hybrid repeater, Outband Frequency Shift Repeater, Inband Frequency Shift Repeater, Optical Repeater, Indoor Booster

Channel Selective Repeater زیمنس با امکان انتخاب 2 تا 8 کانال، مناسب برای استفاده در شبکه WLL و محیط باز.

Adjustable Band Selective Repeater زیمنس با امکان انتخاب بازه ای فرکانس که می تواند از یک پهنای باند نازک 25Khz تا کل پهنای باند گسترده باشد مناسب برای استفاده در برج ها ، تونل ها ، محیط سرپوشیده با مساحت های بالا و محیط باز.

Frequency Shifting زیمنس برای انتقال حجم زیادی از داده به یک منطقه خاص به کار می رود. از دو دستگاه master و slave تشکیل شده و فرکانس انتقالی بین دو دستگاه می تواند 1500Mhz، 1800Mhz و یا 900Mhz باشد. مناسب برای استفاده در شبکه WLL و محیط باز.

Indoor Booster زیمنس جهت پوشش بصورت indoor (محیط های سرپوشیده) با توان کم و تقویت تمام پهنای باند. مناسب برای منازل، دفاتر و محیط های سرپوشیده از 100 تا 2000 متر مربع.

ویژگی ها : کاملا سازگار با سیستم مخابراتی و قابلیت پشتیبانی همزمان از کلیه اپراتورهای فعال در کشور - امکان استفاده در دشوارترین شرایط آب و هوایی - اقتصادی ترین روش برای ایحاد پوشش کامل و انتقال ترافیک در مساحت های مختلف .

انواع این دستگاه ها در نقاط کور و فاقد آنتن دهی تلفن همراه مانند: برخی طبقات ساختمان های سازمان ها ، ادارات ، مراكز دولتی و خصوصی - هتل ها و مراكز اقامتي - کارگاه ها و کارخانجات - مجتمع هاي مسكوني و تجاري - طبقات و زير زمين ساختمان ها - اماكن ورزشي و استخرهاي سرپوشيده - فروشگاه ها ، رستوران ها - ویلاهای خارج از شهر - پاركينگ ها - تونل ها - مترو - معادن - سدها - کارگاه های راه سازی و حتی گسترش پوشش دهی جاده ها قرار می گیرد و مشکل انتن دهی و ضعف سیگنال یا قطع و وصل مکالمات به کلی رفع می شود .

جهت مشاهده مشخصات دستگاه ها اینجا کلیک نمایید و یا به قسمت محصولات مراجعه فرمایید


جهت مشاهده راه کارهای این سیستم یکی از گزینه های : تقویت کننده موبایل خانگی - تقویت کننده موبایل ساختمان ها - تقویت کننده موبایل ساختمان های بزرگ - تقویت کننده موبایل آسانسور - تقویت کننده موبایل زیر زمین و پارکینگ ها - تقویت کننده موبایل تونل و مترو - تقویت کننده موبایل محیط های باز و نقاط دور افتاده مانند معادن ، سد ها ، سایت های نفت و گاز ، کارگاه ها و کارخانه ها و روستاهای فاقد آنتن دهی - تقویت کننده موبایل ساحلی - تقویت کننده موبایل در وسایل نقلیه را انتخاب نمایید.

پکیج تقویت کننده موبایل indoor با تقویت تمام پهنای باند شامل: یک آنتن Outdoor ،آنتن Indoor ، دستگاه booster و کابل کواکسیال ( coaxial ) می باشد. (این پکیج ها با توجه به محل مورد بهره برداری قابلیت پشتیبانی از چند آنتن Indoor را نیز دارند.)

تقویت آنتن موبایل

دستگاه تقویت کننده موبایل جهت تقویت و ایجاد پوشش سیگنال تلفن همراه در اماکن و مناطق فاقد انتندهی مورد استفاده قرار است.

جمر (مسدود کننده امواج)

دستگاه مسدود کننده امواج رادیویی جهت کور کردن انتن دهی موبایل و مختل کردن بلوتوث استفاده میشود.

آنتن ها و تجهیزات جانبی

فروش انواع آنتن و تجهیزات جانبی مرتبط با تلفن همراه و مخابرات سیار.