خبرها و رویدادها

  • شرکت ایران زیمنس
    راه اندازی وب سایت ایران زیمنس

    وب سایت جدید گروه مخابراتی ایران زیمنس به منظور ارائه سرویس دهی بیشتر و بهتر به مشتریان راه اندازی شد. این نسخه از وب سایت نسخه بتا می باشد.

    جهت دریافت اطلاعات محصولات و خدمات با ما تماس بگیرید

انتقال خطوط تلفن

انتقال خطوط تلفن


ممکن است در نقطه ای خارج از شهر امکان ارائه خدمات مخابراتی از جمله تلفن شهری ، فکس ، اینترنت و ... وجود نداشته باشد . به همین جهت انتقال خطوط تلفن شهری مورد توجه بسیار زیادی از جمله معادن ، سد ها و ... قرار گرفته است .

یکی از روش ها جهت انتقال خطوط تلفن بصورت دیجیتال از یک نقطه به نقطه ای دیگر، استفاده از فن آوری ایجاد شبکه و سرویس VoIP است.

برای این منظور، کافی است که ارتباط شبکه (Ethernet) به یکی از انحاء (شبکه های رادیویی یا وایرلس - فیبر نوری - اینترنت - MPLS و Leased Line و ...) بین دو نقطه برقرار شود. در این صورت جهت انتقال تلفن 1الی100 خط از نقطه اول به نقطه دوم کافی است که در نقطه اول از یک FXO VoIP gateway و در نقطه دوم از یک دستگاه FXS VOIP gateway استفاده گردد.

FXO VoIP gateway کار تبدیل سیگنال تلفنی را به IP Packet بر عهده دارد و در طرف دوم FXS VoIP gateway به دریافت IP Packet و تبدیل آن به سیگنال تلفنی (بوق تلفن آنالوگ) می پردازد. در این روش برای انتقال هر خط تلفن در وضعیتی که از G711 Codec استفاده شود، به حداقل 64 kbps پهنای باندEthernet جهت انتقال هر خط نیاز است. در صورتیکه بر اساس شرایط (پهنای باند و خصیصه های مربوط به آن) بتوان از دیگر Codec ها نظیر G729 استفاده نمود می توان میزان پهنای باند مورد نیاز را تا 8 Kbps نیز کاهش داد.

مزایای انتقال خط:
مهمترین مزیت انتقال خط تلفن ، برقراری ارتباطات در نقاط فاقد این امکانات می باشد. اما مزایای دیگری نیز میتوان برای این سیستم ذکر کرد:

• ساده شده ارتباط تلفنی و شماره گیری: میتوان سیستم را به نحوی تنظیم کرد که کاربر به محض برداشتن گوشی بوق خط شهری را بشنود. در این صورت شماره گیری خیلی ساده تر میشود و مکالمات مانند مکالمات درون شهری بدون افت کیفیت ، نویز و تاخیر خواهند بود.

• یک پارچه کردن دفاتر شرکت یا سازمان: علاوه بر ایجاد ارتباطات رایگان میان دفاتر یک شرکت و سازمان در نقاط مختلف ، میتوان سیستم را به گونه ای تنظیم کرد که صرف نظر از محل فیزیکی شعبات در شهری های دیگر ، ارتباطات آن ها از طریق دفتر مرکزی انجام شود به عنوان مثال تصویر کنید که دفتر اصلی شما در تهران است و بیشتر مشتریان و کارمندان شما ساکن این شهر هستند. اما یکی از کارگاه های شما در جنوب کشور قرار دارد. در این صورت ارتباط تلفنی با کارمندان شاغل در جنوب کشور هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. در این شرایط بهتر است چندین خط شهری تهران را با استفاده از اینترنت به کارگاه خود در جنوب منتقل کنید. در این صورت کارمندان با گرفتن یک شماره بوق تلفن تهران را خواهند شنید و مانند اینکه در دفتر مرکزی شما در تهران قرار داشته باشند، میتوانند به سادگی تماس برقرار کنند.

همچنین می توان پس از برقراری ارتباطات مراکز و استفاده از بستر ایجاد شده جهت استفاده از امکانات voip - انتقال اینترنت پرسرعت - انتقال فکس - برقراری ویدیو کنفرانس - انتقال تصاویر دوربین های مداربسته - ایجاد شبکه دیتا - انتقال شبکه های تلوزیونی و ... استفاده کرد . به منظور راه اندازی شبکه و ایجاد بستر بی سیم بین دو نقطه و یا یک نقطه به چند نقطه با دید مستقیم از لینک های رادیویی استفاده می شود . حتی در صورت نداشتن دید مستقیم و فاصله بالا می توان از سایت های تکرار کننده خورشیدی استفاده کرد .

تقویت آنتن موبایل

دستگاه تقویت کننده موبایل جهت تقویت و ایجاد پوشش سیگنال تلفن همراه در اماکن و مناطق فاقد انتندهی مورد استفاده قرار است.

جمر (مسدود کننده امواج)

دستگاه مسدود کننده امواج رادیویی جهت کور کردن انتن دهی موبایل و مختل کردن بلوتوث استفاده میشود.

آنتن ها و تجهیزات جانبی

فروش انواع آنتن و تجهیزات جانبی مرتبط با تلفن همراه و مخابرات سیار.