خبرها و رویدادها

  • شرکت ایران زیمنس
    راه اندازی وب سایت ایران زیمنس

    وب سایت جدید گروه مخابراتی ایران زیمنس به منظور ارائه سرویس دهی بیشتر و بهتر به مشتریان راه اندازی شد. این نسخه از وب سایت نسخه بتا می باشد.

    جهت دریافت اطلاعات محصولات و خدمات با ما تماس بگیرید

پوشش موبایل در وسایل نقلیه

پوشش موبایل در وسایل نقلیه


اتومبیل ها مهمترین ابزار حمل و نقل ما هستند و نقش مهمی را در زندگی ما درست مانند تلفن همراه ایفا می کنند . خدمات آنتن موبایل در وسایل نقلیه همیشه یکی از معضلات بوده است . مخصوصا زمانی که ما در بیرون از شهر هستیم ، در نزدیکی دره ها ، کوه ها و روستاهایی که پوشش آنتن موبایل در آنجا ضعیف است .

این مشکل به راحتی قابل درک است چرا که قسمت های فلزی اتومبیل منجر به از دست رفتن سیگنال  می شود تا جایی که دیگر کلاً سیگنال از بین می رود .

تقویت کننده های وسایل نقلیه (اتومبیل) برای ایجاد ارتباط نفوذی از میان قسمت های فلزی طراحی شده اند . بنابراین موبایل در این مناطق که در واقع دارای سیگنال مرده هستند به راحتی کار می کند به علاوه این دستگاه کیفیت سیگنال را نیز بهبود می بخشد و این انرژی باتری را ذخیره کرده و از قطعی های مکرر تماس تلفن در مناطقی که سیگنال هست اما به اندازه کافی مطلوب نیست جلوگیری می کند.

تقویت کننده های اتوموبیل بهترین راه حل هستند ، یک آنتن مغناطیسی دارند که در محل مناسبی از اتوموبیل معمولاً نزدیک سقف نصب می شوند . سپس کابل آن به داخل برای اتصال به تقویت کننده کشیده می شود و تقویت کننده سیگنال را به تلفن همراه شما می فرستد . تقویت کننده توسط یک آداپتور و به وسیله ی محل فندک ماشین روشن می شود.

اساساً 3 نوع از تقویت کننده های اتوموبیل وجود دارد :

1- نوع اول مستقیماً توسط یک آداپتور به تلفن همراه متصل می شود و این بهترین مقدار و کیفیت سیگنال را تولید می کند اما تلفن همراه آزاد نخواهد بود . بعلاوه بیشتر تلفن همراه ها این پورت را ندارند.

2- نوع دوم حاوی یک نوع آنتن است که پشت تلفن همراه نصب می شود و یا می تواند یک آنتن سوکت دار بوده که آنتن استیکر موبایل در آنجا قرار داده می شود . این نوع مشکلات آن دسته از موبایل هایی را که فاقد پورت اتصال بوده را حل می کند ، در این حالت نیز تلفن همراه از آزادی برخودار نیست لذا بهتر است از بلوتوث استفاده شود .

3- نوع سوم داشتن تقویت کننده بیسیم برای اتوموبیل است ، یک آنتن خارجی مغتاطیسی برای اتصال به تقویت کننده وجود دارد که باعث انتقال سیگنال در هوا می شود .در این روش تلفن همراه آزاد است ، با این حال با توجه به تضعیف بصورت وایرلس ، گین تقویت کننده را معمولاً بالاتر در نظر می گیرند که منجر به افزایش هزینه می شود .

تقویت آنتن موبایل

دستگاه تقویت کننده موبایل جهت تقویت و ایجاد پوشش سیگنال تلفن همراه در اماکن و مناطق فاقد انتندهی مورد استفاده قرار است.

جمر (مسدود کننده امواج)

دستگاه مسدود کننده امواج رادیویی جهت کور کردن انتن دهی موبایل و مختل کردن بلوتوث استفاده میشود.

آنتن ها و تجهیزات جانبی

فروش انواع آنتن و تجهیزات جانبی مرتبط با تلفن همراه و مخابرات سیار.